Matrace, lamelové rošty, postele... zboží skladem. - matrace-rosty-postele.cz
Jak vybrat matrace do postele

Datum přidání 03.06 2008

Jak vybrat správné matrace do postele.

Nespí se Vám již nějakou dobu dobře? Cítíte se ráno po probuzení jako zpráskaný pes? Možná za to může špatná postel s letitou matrací. Tělu totiž nestačí čalouněná válenda s péry nebo molitanový gauč. Mnohem větší radost bude mít z kvalitní postele, roštu a matrace. Pokud jste se rozhodli, že své spaní zlepšíte, narazili jste možná na problém, že nevíte, kterou matraci si vybrat. Na trhu existuje velký výběr matrací různých druhů a nezkušený zákazník často tápe a neví, která matrace je právě pro něj ta nejvhodnější. Právě proto, abychom Vám usnadnili rozhodování při výběru matrace, rozhodli jsme se napsat sérii článků výběru správné matrace do postele.

Podklad matrace

Výběr matrace do postele ovlivňuje spousta faktorů. Jedním z nich je podklad, na který se matrace položí. Nejvhodnějším podkladem matrace je lamelový rošt, který zajistí dokonalé odvětrání lůžka. Na pevný lamelový rošt lze uložit jakákoliv matrace (pěnová, bultexová, matrace Curem, gelová, pružinová, taštičková i latexová matrace). Pokud máte polohovací nebo motorový rošt, nejvhodnější jsou matrace pěnové, bultexové a latexové (neplatí to však pro sendvičovou matraci s kokosovým vláknem). Pěnové, bultexové a latexové matrace i matrace ze studené, bio-pěny a líné pěny se totiž dokonale přizpůsobí změnám polohy roštu. Na laťkový rošt nebo na pevný podklad (pevná deska) se nejvíce hodí matrace pružinové, které zajistí dobrou cirkulaci vzduchu v matraci, ale samozřejmě díky kvalitě dnešních matrací se na tyto podklady hodí všechny typy matrací, každopádně matrace musíte pravidelně otáčet, protože ve vlhkých místnostech může hrozit vznik plísní z nedokonalého odvětrávání.

Váhová kategorie a tvrdost matrací 

Při výběru matrace do postele musíte také zohlednit svou váhu. Levnější matrace jsou obvykle z méně kvalitního materiálu, který je určen pro zatížení od 80 do 100 kg. Pokud vážíte více než 100 kg, měli byste věnovat pozornost maximálnímu zatížení matrace. Kvalitnější matrace do postele jsou určeny i pro osoby vážící 130-150 kg. Tvrdost matrace se v dnešní době řeší tzv. matrace dvojí tuhosti, kde každá strana matrace má jinou tuhost (měkčí/tvrdší) nebo luxusními matracemi z velmi kvalitního jádra, které je většinou ve střední tuhosti (optimální poloha pro páteř). Jsou lidé, kteří preferují měkčí matrace, jiní zase preferují spát na matraci tvrdé. Obecně se doporučuje matrace středně tvrdá, ortopedická, s více zónami tvrdosti, díky kterým se matrace přizpůsobí křivkám Vašeho těla. Čím více zón, tím lépe. Mezi nejdůležitější zóny patří změkčení v oblasti pánve, kolen či ramen, vyztužená musí být naopak v bederní oblasti. V případě, že si nejste jistí z výběrem tvrdosti, okamžitě nás kontaktujte, naše letité zkušenosti v oblasti Zdravého spánku, Vám můžou s výběrem tvrdosti matrace velmi pomoci. 

Cena matrace

Existuje velká spousta lidí, kteří investují nemalé peníze do auta, televize, videokamery, mobilního telefonu, ale matrace za 5 000,- Kč jim připadá nekřesťansky drahá. Přitom v posteli tráví každý člověk 1/3 svého života. Matrace do postele se dá koupit již za necelé 2 000,- Kč, jedná se však o matrace, které nepřinášejí tělu takový komfort, jaký by zasluhovalo. Je nutné si uvědomit, že matraci si kupujete na 10 let. Nevyplatí se na ní šetřit za každou cenu. Je nutno si dát také pozor na příliš nápadně levné matrace, jelikož se jedná o matrace druhé a třetí jakosti nebo kvalita neodpovídá popisu. Takže namísto 10-ti let Vám bude taková matrace dobře sloužit pouze roky 3 a míň. Mezi nejkvalitnější matrace do postele patří matrace ze studené pěny, bio-pěny, bultexu, latexu, líné pěny, gelové matrace či matrace Curem.

Potah matrace

Matrace do postele se prodávají s nesnímatelným nebo snímatelným potahem. Výhoda snímatelného potahu spočívá ve vyšší hygieně lůžka, naše matrace mají snímatelné potahy na zip, který lze ve většině případů potah rozdělit na dvě části, což ocení zřejmě každá hospodyňka při praní. Ideální je potah se zipem po celém obvodu matrace, který lze prát v pračce na teplotu 60 stupňů, tato teplota již definitivně ničí roztoče. Snímatelný potah je možné doplnit chráničem matrace. Chránič se natahuje na rohy matrace pomocí gumiček. Existují i nepromokavé podložky na matrace (KLINIPUR a KLINITEX), vhodné zejména pro malé děti a starší lidi. Matrace do postele mívají životnost kolem deseti let. Poté už jsou nehygienické a je třeba je vyměnit, výměna matrací po 10ti letech je moderní trend, který souvisí se zdravým přístupem k životu a tuto změnu hlavně ocení Vaše tělo a mysl.

Výroba na zakázku

Pokud máte atypické rozměry matrace v posteli, tak nevěšte hlavu, v dnešní době jsme schopni vyrobit jakýkoliv rozměr matrace a nejenom matrace také rošty do postele, chrániče na matrace a dokonce i některé postele, jedná se o výrobu na zakázku.

« zpět na seznam článků


Vyhledávání

Píšeme pro Vás

Novinky

21.02 2013

Od 1.2.2013 jsme rozšířili nabídku zboží. Dneska u nás naleznete velmi kvalitní matrace, lamelové rošty a postele. A dále jsme pro Vás připravili akční nabídky, slevy a časově omezené výprodeje. Další naší výhodou jsou obrovské skladové zásoby, takže expedice zboží u nás probíhá velmi rychle.

01.02 2012

Vážení zákazníci, od dnešního dne jsme změnili design našeho obchodu, doufáme, že se Vám líbí a zpříjemní Vám nakupování.
www.rosty.cz | MATRACE | MATRACE DO POSTELE | ZDRAVOTNÍ MATRACE | MOTOROVÉ ROŠTY | ROŠTY DO POSTELE | POSTELOVÉ ROŠTY | LAMELOVÉ ROŠTY | POSTELE | POSTELE S ÚLOŽNÝM PROSTOREM | POSTELE Z MASÍVU | DĚTSKÉ POSTELE | MATRACE DO POSTELE | ROŠTY | POSTELE | OVČÍ VLNA-MERINO | LŮŽKOVINY | POVLEČENÍ | KONTAKTY | VÝPRODEJ