Matrace, lamelové rošty, postele... zboží skladem. - matrace-rosty-postele.cz
PROČ PRÁVĚ OVČÍ VLNA - MERINO ?

Datum přidání 26.01 2009

Trápí Vás bolesti zad, svalů nebo kloubů ?

Máte revma, alergii či astma?

Vadí Vám prach, plísně a roztoči?

Musíte spát v ponožkách, protože Vaše nohy jsou i v posteli studené?

Budíte se v propoceném pyžamu a ve vlhkém povlečení od potu?

Máte rádi příjemně hřejivý pocit ihned po ulehnutí do lůžka?

Pokud byla Vaše odpověď ANO na některou z výše uvedených otázek, pak je tento článek určen právě pro Vás, protože zřejmě přemýšlíte, zda si svoje lůžko vybavit výrobky z ovčí vlny-merina.

OVČÍ VLNA – merino je jedinečný přírodní materiál, který díky svým přirozeným vlastnostem příznivě ovlivňuje spánek a celkovou relaxaci těla. Vlna má přirozenou schopnost izolovat tělo proti teplu a chladu. Dokáže udržet stejnou tělesnou teplotu, díky které Vám bude pod vlněnou dekou příjemně teplo. Deka z ovčí vlny chrání Vaše tělo před náhlými změnami teplot. Hřejivý pocit Vám deka a podložka z ovčí vlny dopřejí ihned po ulehnutí do postele. Stabilní teplo blahodárně působí na klouby, cévy i svaly.

Ovčí vlna je zdravá, protože má přirozenou schopnost absorbovat vlhkost, až 30% vlhkosti vůči vlastní váze (syntetika méně než 2%). Navíc mezi jednotlivými vlněnými vlákny dokáže vlna vlhkost odpařit, vlna je prodyšná. Dokáže vstřebat vlhkost (i tělesnou) a následně se jí zbavit, vlna má odpařovací schopnost. To ocení především spáči, které v noci budí vlhké-propocené pyžamo, prostěradlo a deka. Ve výrobcích z ovčí vlny se jim to nestane. A samozřejmě to ocení i hospodyně, protože nemusí tak často převlékat povlečení a prát ho.

Ovčí vlna je odolná proti statice, schopností absorbovat vlhkost ze vzduchu má vlna sníženou tendenci sbírat statickou elektřinu. Díky toho se například vlněné oděvy nelepí na tělo. U lůžkovin z ovčí vlny to má ohromný význam, protože na vlnu není ve větší míře přitahován prach a chuchvalce chloupků ze vzduchu v místnosti, který běžně při spánku dráždí dýchací ústrojí. Především pro astmatiky a alergiky je tato schopnost neocenitelná, protože vlněná souprava bez prachu napomáhá klidnému spánku.

Ovčí vlna lépe odolává špíně, právě její úžasná schopnost absorbovat vlhkost je prevencí před hromaděním elektrostatického náboje, nepřitahuje nečistoty ze vzduchu. Je to i důvod snadnější údržby a čištění vlněných výrobků. Této problematice je věnovaná samostatná kapitola – ÚDRŽBA A ČIŠTĚNÍ VÝROBKŮ Z OVČÍ VLNY – MERINO.

Ovčí vlna je navíc od přírody bezpečná.

Ovčí vlna je nehořlavá. Zapálit vlnu je možné, ovšem sama se uhasí, volně nehoří. Po odstranění plamene zůstane studený popel. Vlna se netaví, proto se nepřilepí na kůži a nezpůsobí vážné popáleniny.V našem internetovém obchodě www.spinkej.cz Vám chceme nabídnout příjemné, hřejivé, lehké a jemné výrobky z ovčí vlny, které působí blahodárně na klouby, cévy, svaly i na psychiku při usínání a během spánku. Pro docílení optimálního efektu doporučujeme deku-přikrývku kombinovat i se spodní dekou z ovčí vlny a ulehat na polštář s povlakem z ovčí vlny.

Našim cílem je Vaše pohodlí a spokojenost, v neposlední řadě i úleva od Vašich zdravotních problémů. Potěší nás, když nám napíšete Vaše zkušenosti a poznatky s výrobky, které si zakoupíte v našem internetovém obchodě www.SPINKEJ.cz. Radost budeme mít z pozitivního hodnocení, připraveni jsme i na kritiku a Vaše náměty, co Vám v našem obchodě chybí. Ty chceme využít jako zpětnou vazbu pro neustálé vylepšování naší nabídky a služeb zaměřených na zákazníka.

Výrobky z ovčí vlny nabízené v internetovém obchodě www.SPINKEJ.cz mají osvědčení o zdravotní nezávadnosti vydané Státním zkušebním ústavem lehkého průmyslu, Státní zkušebnou č.246, Čechova 59, 37065 v Českých Budějovicích.
Při testování Textilním zkušebním ústavem v Brně pro časopis “D-test” byly parametry vlněných výrobků hodnoceny velice kladně, zvláště pokud jde o jemnost použité vlny. 
 

« zpět na seznam článků


Vyhledávání

Píšeme pro Vás

Novinky

21.02 2013

Od 1.2.2013 jsme rozšířili nabídku zboží. Dneska u nás naleznete velmi kvalitní matrace, lamelové rošty a postele. A dále jsme pro Vás připravili akční nabídky, slevy a časově omezené výprodeje. Další naší výhodou jsou obrovské skladové zásoby, takže expedice zboží u nás probíhá velmi rychle.

01.02 2012

Vážení zákazníci, od dnešního dne jsme změnili design našeho obchodu, doufáme, že se Vám líbí a zpříjemní Vám nakupování.
www.rosty.cz | MATRACE | MATRACE DO POSTELE | ZDRAVOTNÍ MATRACE | MOTOROVÉ ROŠTY | ROŠTY DO POSTELE | POSTELOVÉ ROŠTY | LAMELOVÉ ROŠTY | POSTELE | POSTELE S ÚLOŽNÝM PROSTOREM | POSTELE Z MASÍVU | DĚTSKÉ POSTELE | MATRACE DO POSTELE | ROŠTY | POSTELE | OVČÍ VLNA-MERINO | LŮŽKOVINY | POVLEČENÍ | KONTAKTY | VÝPRODEJ